Strona główna
 
Witamy w serwisie szkoły branżowej
Maja zakwalifikowana do Będzina! PDF Drukuj Email

W sobotę 12 grudnia odbyły się eliminacje rejonowe do XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice Maja Myśliwiec, Paulina Wolak oraz Patrycja Partyka. Dziewczęta śpiewały razem jako zespół "Chorum". Maja i Paulina wystąpiły również jako solistki. Poza tym można było usłyszeć jeszcze Asię Ligas oraz Ulę Kownacką jako duet "Asia i Ula", który przygotowała pani Weronika Żurańska z GOKSiR w Łambinowicach.

Maja, wykonując kolędy "Oj maluśki" i "Holly night", zdobyła serca jurorów i została zakwalifikowana do drugiego etapu festiwalu, czyli finału w Będzinie. Warto dodać, że konkurs ma rangę międzynarodową, a do finału mogły się dostać jedynie 2 miejsca. Kolejnym szczęściarzem okazał się zespół Cantabo. Nasze dziewczęta natomiast, jako zespół Chorum, wspaniałym wykonaniem kolędy "Gdy się Chrystus rodzi", a także "Mario, czy ty wiesz" wywalczyły wyróżnienie.

Więcej…
 
Badam się. Mam pewność. PDF Drukuj Email

Badam się. Mam pewność.

16 grudnia w Zespole Szkół w Łambinowicach odbyły się dwa spotkania z młodzieżą klas drugich i trzecich gimnazjum z pielęgniarkami, Haliną Guzikowską  z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego  Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Opolu oraz Barbarą Kurzycą z Wojewódzkiego  Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi z Opolskiego Centrum Onkologii.

 

Więcej…
 
Wspomnienia narkomanki PDF Drukuj Email
04. grudnia  2015 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie „Wspomnienia Narkomanki” w reżyserii Marka Terczy. Spektakl przedstawił Teatr Lektur Szkolnych
z Kielc. Jest to sceniczna adaptacja książki Barbary Rosiek pt. „Pamiętnik Narkomanki”.

 

Więcej…
 
Kiermasz świąteczny PDF Drukuj Email

Celem działań świetlicy szkolnej w ostatnim czasie było zorganizowanie  kiermaszu świątecznego w gimnazjum w dniu 7 grudnia. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli angażowali się w  prace plastyczne nawiązujące do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wykonano niezliczone ilości złotych aniołków gipsowych. Ich urok był naprawdę na wagę złota. Nie sposób było ich nie  chcieć. Uczniowie angażowali się w kompozycje choinek z różnorodnych materiałów a także w stroiki świąteczne. Wspaniałe piernikowe chatki  wzbudzały podziw. Były bajeczne i pachnące. Kiermasz przyciągnął  młodzież i nauczycieli.

Więcej…
 
Świąteczna wystawa prac plastycznych PDF Drukuj Email

Święta Bożego Narodzenia to okres magiczny. Aby się do niego przygotować uczniowie gimnazjum na plastyce i zajęciach artystycznych wykonali prace związane z obchodzoną tradycją. Na wystawie zostały zaprezentowane choinki z piórek. Okazały się one prawdziwym hitem tego roku. Z plastycznego punktu widzenia choinki wcale nie muszą być  świerkowe i zielone. Mogą być w różnych kolorach i z różnorodnych materiałów, tak jak podpowiada wyobraźnia. Tak też się stało. Uczniowie wykonali choinki żółte, niebieskie, białe, zielone a nawet czerwone.

Więcej…
 
Święta już za rogiem PDF Drukuj Email

Chociaż śniegu za oknem nie widać w naszym gimnazjum panuje już świąteczna atmosfera. W klasach i na korytarzach widać dekoracje świąteczne. Mikołaj już rozdał prezenty, a na przerwach można posłuchać  kolęd.   W piątek uczniowie i nauczyciele przygotowali na korytarzu szopkę świąteczną, która będzie nam towarzyszyła aż końca roku.  W pracach nad nią uczestniczyli uczniowie klas trzecich i pierwszych pod opieką pań Agnieszki Synowiec, Agnieszki Jagieło i Aleksandry Ziółkowskiej. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach. Piękne żywe choinki dostarczył nam pan Tadeusz Zabiega, za co mu serdecznie dziękujemy.

Wszystkim naszym uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły już dzisiaj składamy życzenia zdrowych i spokojnych świąt. Mamy nadzieję, że wszyscy spędzimy je w gronie najbliższych nam osób bo jak napisała Halina Poświatowska „… bądź przy mnie blisko, bo tylko wtedy nie jest mi zimno.”

 

Więcej…
 
Nasi Mistrzowie PDF Drukuj Email

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach zdobyli Mistrzostwo  Województwa w unihokeju.

27 11 2015 w hali sportowej Ośrodka Kultury i Sportu w Niemodlinie odbyły się Mistrzostwa Województwa w unihokeju chłopców. Drużyna Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach w pierwszym meczu pokonała PKG w Opolu 4 – 2.

W drugim spotkaniu chłopcy  z naszej szkoły wygrali z rówieśnikami z PG Skoroszyce 6 – 1.

Więcej…
 
Tydzień Edukacji Globalnej PDF Drukuj Email

Tydzień Edukacji Globalnej 2015

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej  2015 w Zespole Szkół w Łambinowicach przeprowadzone zostały działania i akcje promujące TEG w ramach hasła  RÓWNOŚĆ – OD SŁÓW DO CZYNÓW (MAKE EQUALITY REAL). 18 listopada na wszystkich godzinach z wychowawcą odbyły się apele dotyczące aktualnych tematów oraz wyzwań globalnych. Każdy apel został poprzedzony minutą ciszy, jako akt solidarności z ofiarami zamachów we Francji.

Więcej…
 
Wycieczka do kina PDF Drukuj Email


"Igrzyska śmierci. Kosogłos 2"

Kolejna część „Igrzysk śmierci”, jednego z największych kinowych hitów ostatnich lat przyciągnęła do Nysy fanów tejże sagi spośród naszych uczniów. Uczniowie zostali po lekcjach, by tylko móc obejrzeć kolejną część sagi. W imponującej obsadzie znaleźli się nagrodzeni Oscarami Jennifer Lawrence i Phillip Seymour Hoffman, a także Donald Sutherland. Po raz drugi w „Igrzyskach śmierci”, w jednej z kluczowych ról, zobaczyć można było Julianne Moore, która wcieliła się w rolę prezydent Dystryktu 13. I choć akcja filmu rozgrywa się w fikcyjnym świecie, co wielu odstrasza, pokazuje on jednak bliską ludziom rzeczywistość ucisku, tyranii, walki o wolność i szacunek do każdego życia. Jak przystało na ostatnią część trylogii, wszystko skończyło się "happy-endem".

Więcej szczegółów nie zdradzimy:) Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z obejrzenia filmu, więc gorąco zapraszamy do kin!

 

Więcej…
 
Andrzejkowy Festiwal Piosenki PDF Drukuj Email

W dniu 26 listopada 2015r. nasi utalentowani uczniowie spędzili czas na przesłuchaniach do XIX Andrzejkowego Festiwalu Piosenki organizowanego przez GOKSiR w Łambinowicach. Jak co roku, najpierw śpiewały dzieci przedszkolne, następnie uczniowie szkół podstawowych, a na końcu gimnazjaliści.

W ostatniej kategorii wystąpiło aż 13 solistów i 2 duety.

 

Więcej…
 
Choinki jedynki PDF Drukuj Email

XIV charytatywna akcja i aukcja Pierwszego Programu Polskiego Radia „Choinki Jedynki”

20 listopada prace plastyczne naszych uczniów zostały wysłane do Pierwszego Programu Polskiego Radia  w Warszawie. Na początku grudnia namalowane obrazki zostaną zlicytowane na aukcjach w wyznaczonych miastach Polski.  Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na potrzeby Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji na rzecz promowania aktywności osób niepełnosprawnych „Wygrajmy Razem” z Dąbrowy Górniczej. To organizacja pożytku publicznego założona przez Łukasza Barucha, uczestnika Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Tegorocznym tematem konkursu jest „ Symbole świąt, czyli co najbardziej kojarzy się nam ze świętami  Bożego Narodzenia”.

Więcej…
 
Sesja literacka PDF Drukuj Email

„Jest więcej dobra niż zła…”- cytat ten był hasłem przewodnim sesji literackiej, która odbyła się dnia 19 listopada br. w Publicznym Gimnazjum w Łambinowicach. Uczniowie klas pierwszych  i drugich gimnazjum podjęli się napisania pracy na jakże aktualny temat.

Młodzi literaci, mimo różnic w ocenie, czy istnieje więcej dobra, czy zła, byli zgodni, co do dbałości o piękno i styl wypowiedzi. Za wysoki poziom merytoryczny i oryginalne ujęcie tematu

I miejsce ex equeuo otrzymały uczennice: Katarzyna Wołczko (kl.I b), Milena Jadczyk (kl.II c),

II miejsce zdobyła Karolina Kizyma (kl.II b), a III miejsce Jagoda Głowacka (kl.Ic).

Cisza, towarzysząca spotkaniu, wymownie świadczyła o skupieniu i zainteresowaniu obecnych na sali uczniów.  Prace oceniały: pani mgr Anna Sobczyńska i pani mgr Agnieszka Olszewska.

oprac. A. Olszewska

 
Spotkanie z rodzicami PDF Drukuj Email

 

W dniu 25 listopada  2015 roku (środa) o godzinie 17.00 odbędzie się  wywiadówka szkolna dla rodziców uczniów naszego gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej.

Serdecznie zapraszamy.

Jednocześnie informujemy, że w związku z wprowadzeniem dziennika elektronicznego (który jest też dostępny dla rodziców)  nie  przewiduje się spotkań z nauczycielami w ramach tzw. "Pierwszej środy miesiąca".  Kontakt z wychowawcą jest dostępny poprzez dziennik elektroniczny lub umówioną wizytę w szkole w dowolnym czasie, dotyczy to też innych nauczycieli.

 
Dlaczego warto pokochać czytanie książek a nie streszczeń w Internecie???? PDF Drukuj Email

Gdy zjawisko Carringtona  spowoduje  awarię elektroniki - na światową skalę- zrozumiemy, że tradycyjna książka ma ogromna wartość.

17.11.2015r. w Gimnazjum Diecezjalnym w Nysie odbył się konkurs dla uczniów gimnazjów powiatu Nyskiego pt.  „Spotkanie z literaturą faktu”. Tematem konkursu była dogłębna znajomość zalecanych uczniom lektur – „Kamienie na szaniec” A. Kamińskiego- dla uczniów gimnazjów oraz „Innego Świata” G. Herlinga- Grudzińskiego- dla uczniów liceów. Okazuje się, że nieliczna grupa młodzieży jednak czyta i zna popularne lektury, wykazuje się szczegółową znajomością świata przedstawionego w książkach.

Więcej…
 
Mozaiki, samoloty i inne dzieła PDF Drukuj Email

Szkolna wystawa prac plastycznych co pewien czas prezentuje umiejętności artystyczne uczniów gimnazjum. Tym razem zaprezentowane zostały wazy na wzór tych starożytnych greckich, wykonane metodą mozaiki. Niewielkie kolorowe kosteczki  imitowały prawdziwe kamyki i szkiełka. Wielość zastosowanych w pracach kolorów dawała uczucie ciepła i optymizmu. Na wystawie znalazły się także rysunki graficzne uczennicy Klaudii Barczak z kl. III a. Tematem były tajemnicze postacie z pogranicza jawy i snu.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 36
 

BIP

Reklama
Reklama

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Zdjęcia

Reklama

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.