Strona główna
ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU PDF Drukuj Email

Ostatni dzień maja, od lat obchodzony jako Światowy Dzień Bez Tytoniu, jest niewątpliwe okazją i koniecznością, aby mówić o bezsensowności palenia.
28.05.2015r. młodzież Zespołu Szkół w Łambinowicach, wspólnie z nauczycielami, przeszli ulicami Łambinowic w marszu profilaktycznym pt. „Kto nie pali jest na fali”. Akcja jest organizowana cyklicznie od piętnastu  lat w ramach  Światowego  Dnia  Bez Tytoniu.
Celem Światowego Dnia Bez Tytoniu jest przyczynienie się do ochrony obecnych i przyszłych pokoleń, przed niszczącymi skutkami zdrowotnymi spowodowanymi paleniem tytoniu, ale też konsekwencjami społecznymi, środowiskowymi i ekonomicznymi używania tytoniu  i narażenia na dym tytoniowy.


W marszu wzięli  udział  pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nysie. Akcja była adresowana  zarówno do palaczy, jak i osób niepalących. Podczas przemarszu młodzież rozdawała ulotki profilaktyczne oraz nawoływała do rzucenia palenia mieszkańców Łambinowic. Osoby palące były proszone przez młodzież do wrzucenia papierosa do „czarnej skrzynki” w zamian dostawały jabłko. Podczas  przemarszu młodzież apelowała do sprzedawców,  aby nie sprzedawali alkoholu i papierosów nieletnim.  Podsumowaniem akcji było symboliczne spalenie „czarnej skrzynki” z papierosami. 
Niezależnie od płci, wieku, predyspozycji genetycznych palenie papierosów warto rzucić, ale jeszcze lepiej w ogóle nie zaczynać. No i mieć na uwadze to, że żadne chwilowe „korzyści” z zaciągnięcia się papierosowym dymem nie równoważą ryzyka, związanego z nałogowym paleniem. O czym przypominamy z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu, obchodzonego od lat w dniu 31 maja…

 

Opracowała: Agnieszka Jagieło – pedagog szkolny
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.