Strona główna
Do Zakopanego!!!! PDF Drukuj Email

Do Zakopanego!!!! Te słowa padły   z ust trzecioklasistów i wszyscy zaczęliśmy odliczać dni, aż w końcu nadszedł upragniony przez wszystkich 15 czerwiec - dzień wyjazdu.

15 czerwca o godzinie 4.45 przed szkołą odbyła się zbiórka uczestników wycieczki, po pożegnaniu z rodzicami, o godzinie 5.00 wyruszyliśmy w trasę, aby jak najszybciej dotrzeć do Zakopanego. Po dwóch  postojach w MacDonaldach dotarliśmy do celu. Nasz ośrodek „U Jakuba” znajdował się w Stachoniach, które są dzielnicą Zakopanego. Zaraz po przybyciu,  zakwaterowaniu i spożyciu obiadku podziwialiśmy piękne widoki z naszych okien na panoramę Tatr i widoku na Giewont.

Pojechaliśmy na pierwsze zakupy na Targ, a potem na Krupówki. Po powrocie do ośrodka i zjedzeniu przepysznej kolacji odbyła się dyskoteka.

Po pierwszej nocy w nowym miejscu wszyscy o godz. 7.30 stawili się na pysznym śniadaniu, po naładowaniu akumulatorów wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę.

Dotarliśmy do Kuźnic pod wyciąg, aby spotkać się z naszym przewodnikiem Panem Piotrem. I od tego momentu zaczęło się nasze wędrowanie po Tatrzańskim Parku Narodowym: przeszliśmy przez dolinę Jaworzynki na Halę Gąsienicową do schroniska Murowaniec, a stamtąd część z nas udało się na Czarny Staw. Schodziliśmy w dół przez Boczan, a następnie udaliśmy się na Wielką Krokiew. Pod skocznię na której co roku odbywa się Puchar Świata. Kilka pamiątkowych zdjęć na trybunach skoczni i ruszyliśmy dalej. Spacerkiem dotarliśmy na Krupówki i MacDonalda. O godzinie 20.30 zjedliśmy obiado-kolacje i odpoczywaliśmy w naszych pokojach.

 

Trzeci dzień to już powrót. Niestety wszystko co piękne szybko się kończy. O godzinie 9.00 wyruszyliśmy w powrotna drogę do domów naszych. Z łezka w oku opuszczaliśmy pełne nieodkrytych szlaków i tajemnic Zakopane. Po drodze oglądaliśmy przez szyby autobusu widoki Tatrzańskie, aby o godzinie 10.30 dotrzeć do Przystani Flisaków i udać się w dwu godzinny, przecudny i pełen wrażeń spływ Dunajcem.

Po dobiciu do przystani w Szczawnicy udaliśmy się na spacer pod Palenicę, a następnie o godzinie 13.00 poznawaliśmy smak pierogów w Karczmie Góralskiej. I o godzinie 22.00 dotarliśmy do Łambinowic.  Ta wycieczka pokazała nam jak w naszym kraju jest pięknie i że warto tutaj mieszkać i zwiedzać jego zakątki.

opr.  Joanna Jarzynka
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.