Strona główna Konkursy międzyszkolne
Konkursy międzyszkolne
XVII POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE PDF Drukuj Email

Matematyka – królowa nauk, a jeśli już nie tak górnolotnie, to nauka ułatwiająca, czy wręcz umożliwiająca codzienne życie. Ci, których wciągnęła na dobre, poświęcają dla niej sporo, np. wolny czas w weekendy. Tacy właśnie pasjonaci matematyki – uczniowie gimnazjów powiatu nyskiego – przybyli 12 marca do Korfantowa na XVII POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE. W tym roku  25 uczestników zmagało się z rozwiązaniem 20 zadań, walcząc o Puchar Burmistrza Korfantowa. Publiczne Gimnazjum w Łambinowicach reprezentowała trzyosobowa drużyna z klasy IIIC w składzie:

Więcej…
 
Dlaczego warto pokochać czytanie książek a nie streszczeń w Internecie???? PDF Drukuj Email

Gdy zjawisko Carringtona  spowoduje  awarię elektroniki - na światową skalę- zrozumiemy, że tradycyjna książka ma ogromna wartość.

17.11.2015r. w Gimnazjum Diecezjalnym w Nysie odbył się konkurs dla uczniów gimnazjów powiatu Nyskiego pt.  „Spotkanie z literaturą faktu”. Tematem konkursu była dogłębna znajomość zalecanych uczniom lektur – „Kamienie na szaniec” A. Kamińskiego- dla uczniów gimnazjów oraz „Innego Świata” G. Herlinga- Grudzińskiego- dla uczniów liceów. Okazuje się, że nieliczna grupa młodzieży jednak czyta i zna popularne lektury, wykazuje się szczegółową znajomością świata przedstawionego w książkach.

Więcej…
 
VI EDYCJA KONKURSU PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEGO PDF Drukuj Email

26  marca trzy niezwykłe Julie stanęły w szranki VI edycji Konkursu przyrodniczo – ekologicznego w Zespole Szkół w Tułowicach. Julia Adamowicz, Julia Mazurek i Julia Browarska , wszystkie są uczennicami klas drugich, zmierzyły się z uczniami z 10  szkół z woj. Opolskiego. Konkurs, jak zwykle był bardzo trudny i specjalistyczny. Pytania układali przecież zawodowcy – LEŚNICY! Szóste miejsce Julii Adamowicz w tym konkursie to ogromny sukces. Oczywiście konkursowi towarzyszyła niezwykle sympatyczna oprawa. Grali hejnaliści, dla wszystkich był pyszny bigos , można było postrzelać na wirtualnej strzelnicy . Wszystkie Julki  już zadeklarowały przyszłoroczny atak na czołowe miejsca w tym konkursie.

Więcej…
 
XVI POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE PDF Drukuj Email

W  dniu 14  marca w Publicznym Gimnazjum w  Korfantowie odbyły się XVI  POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE pod patronatem Burmistrza Korfantowa. Udział w konkursie  wzięli pasjonaci matematyki z dziewięciu szkół gimnazjalnych : Gimnazjum nr 1  w Nysie, Gimnazjum w Korfantowie, Gimnazjum w Białej, Diecezjalne Gimnazjum w Nysie, Gimnazjum nr 4 w Nysie, Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach, Gimnazjum w Paczkowie, Gimnazjum w Skoroszycach  oraz Gimnazjum w Łambinowicach.

Więcej…
 
Konkurs czytelniczy z języka niemieckiego PDF Drukuj Email

W dniu 04.12.2014r., uczniowie naszego Gimnazjum, Denis Vogel, Karolina Leibig i Amanda Vogt, wzięli udział w konkursie czytelniczym z języka niemieckiego, zorganizowanego przez Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego, działającego przy bibliotece Zespołu Szkół w Nysie.

W konkursie wzięło udział 50 uczniów, którzy po przeczytaniu lektury w języku niemieckim, rozwiązywali test przy 14 stacjach zadaniowych. Zadania były na bardzo wysokim poziomie, dlatego bardzo się cieszymy że Karolina Leibig i Denis Vogel zostali wyróżnieni za pracę w konkursie.

Więcej…
 
THE BEST OF CHRISTMAS POETRY PDF Drukuj Email

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie recytacji poezji anglojęzycznej „The World through the English Language Poetry”  Konkurs odbył się 16 grudnia 2014 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. E. Godlewskiego. Nasi uczniowie odnieśli wielki sukces zajmując wśród uczniów szkół  gimnazjalnych z całego powiatu nyskiego  pierwsze i trzecie miejsce.  Zwyciężył Bartosz Sporek (IIIb), Julia Mazurek (IIc) była trzecia.

 

Więcej…
 
„Super Star 2014”. PDF Drukuj Email

Uczennica naszego Gimnazjum, Natalka Kutyła w dniu 23.11.2014r., wzięła udział w Konkursie Piosenki Niemieckiej „Super Star 2014”. Do konkursu przystąpiło 150 uczestników z naszego regionu, z których wyłoniono do Koncertu Laureatów 14 wykonawców, w tym Natalia z piosenką „Atemlos duch die Nacht” Heleny Fischer. Do przesłuchania laureatów Natalia za swój występ została wyróżniona, otrzymała nagrodę pamiątkową, dyplom i statuetkę. Koncert Laureatów był na bardzo wysokim poziomie, dlatego jesteśmy dumni z osiągnięcia naszej uczennicy. Do konkursu Natalię przygotowała Małgorzata Połomska-Skut i Gabriela Deszczka.

 
Konkurs szachowy w Niemodlinie PDF Drukuj Email

Dnia 06.06.2014 uczniowie Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Łambinowicach  w składzie: Furyk Angelika, Radlak Natalia, Sudoł Maciej, Radlak Paweł, Patryk Szlufik, Galla Konrad i Banera Bartłomiej wybrali się na turniej szachowy do Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie. Wydarzenie rozpoczęło się około 09:00 i trwało blisko pięć godzin. Rozgrywane było ono w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Każdy uczestnik rozegrał sześć partii, po dwadzieścia minut na gracza.

Więcej…
 
Konkursu z Wiedzy Religijnej PDF Drukuj Email

 

 

Dnia 20.03.2014r. w Diecezjalnym Muzeum w Opolu o godzinie 10.00 odbył się Finał Diecezjalnego Konkursu z Wiedzy Religijnej. Było 86 uczestników z Diecezji Opolskiej- „perełki opolskich gimnazjów”. Nasze Gimnazjum w tym roku reprezentowała uczennica klasy I c Kamila Piwowarczyk. Kamila jest Finalistką tegorocznego Konkursu z Wiedzy Religijnej, który odbył się pod hasłem „Odkrywamy Pismo Święte. Przez Chrystusa, z Chrystusem w Chrystusie”.

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY PINGWIN 2014 Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO PDF Drukuj Email

W dniu 20.11.2014 roku  uczniowie Gimnazjum w Łambinowicach uczestniczyli w  Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „ Pingwin 2014 " z języka niemieckiego. Uczniowie uczestniczący w konkursie to Karolina Leibig, Amanda Vogt, Denis Fogel, Dawid Drobek i Fabian Sobek. Zadania konkursowe do naszego gimnazjum zostały przesłane z Warszawy. Konkurs podzielony był na trzy poziomy, w wszystkich trzech poziomach wzięło udział 1335 uczniów.

Więcej…
 
Konkurs językowy w Zespole Szkół w Łambinowicach rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email

 

Już po raz szósty Zespół Szkół w Łambinowicach gościł młodzież z okolicznych szkół na Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych pod patronatem Wójta Gminy Łambinowice. W tym roku do konkursu zgłosiło się 10 gimnazjów:

Więcej…
 
Powiatowy Turniej Szachowy PDF Drukuj Email

Dnia 8-go lutego, o godzinie 14:00, odbył się w naszej szkole turniej szachowy na szczeblu powiatowym. Zawody rozgrywane były systemem rundowym, tj. „każdy z każdym” lub szwajcarskim zgodnie regulaminem SZS „OPOLSKIE” w Opolu. Najlepszą drużyną turnieju okazała się drużyna reprezentująca Diecezjalne Gimnazjum z Nysy. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach, rozgrywając partie w bratobójczym pojedynku o srebro i brąz.

Więcej…
 
"Leichte Lekture" PDF Drukuj Email

dniu 22.11.2013 roku Małe Centrum Biblioteczne Goethe-Instytutu Krakau przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie zorganizowało Konkurs Czytelniczy "Leichte Lekture" z języka niemieckiego w którym to konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły Denis Fogel i Karolina Leibig.Uczniowie zobowiązani byli przeczytać lekturę w języku niemieckim. Konkurs miał formę stacji zadaniowych w których uczniowie otrzymali karty pracy z zadaniami dotyczącymi przeczytanej lektury. W dniu 17.12.2013r. uczniowie nasi zostali zaproszeni na uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Więcej…
 
Sukces naszego ucznia PDF Drukuj Email

25 maja w  Gimnazjum w Korfantowie odbyły się VIII Wojewódzkie Naukowe Spotkania Gimnazjalistów – konkurs na uczniowskie prace badawcze realizowane metodą projektu  im. Wojciecha Korfantego. Konkurs ten odbywa się pod kuratelą Kuratora Oświaty w Opolu.  W tym roku szkolnym naszą szkołę ze swoją praca badawczą reprezentował uczeń klasy II a – Maciej Hemon, który pod opieka p. Mariusza Madeja przygotował prezentację dotyczącą postaci i działalności Rotmistrza Witolda Pileckiego. 

Więcej…
 
Sukces naszego ucznia PDF Drukuj Email

Uczeń klasy II b Maciej Janocha zajął II miejsce w miejsko-gminnych eliminacjach  58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego kategoria szkół gimnazjalnych: turniej recytatorski, tym samym zakwalifikował się do etapu rejonowego.   Maciek przedstawił swoją autorską interpretację opowiadania Sławomira Mrożka „Współczucie” oraz wiersz Bolesława Leśmiana „Topielec”. Tegoroczny konkurs, jak podkreślało to profesjonalne jury, stało na wysokim poziomie, konkurencja była bardzo mocna.

Więcej…
 
Etap regionalny XI Ogólnopolskiego Konkursu dla Gimnazjalistów PDF Drukuj Email

 

W sobotę 5. stycznia dwoje uczniów naszej szkoły, tj. Karolina Leibig i Denis Fogel (obydwoje z kl. 1a) wzięło udział w etapie regionalnym XI Ogólnopolskiego Konkursu dla Gimnazjalistów, który odbył się w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Opolu. Warto dodać, że uczniowie zostali zakwalifikowani do tego etapu na drodze eliminacji szkolnych. Zmagania dotyczyły podstawowych sprawności językowych: rozumienia tekstu słuchanego i czytanego, a także poziomu znajomości struktur leksykalno-gramatycznych.

Więcej…
 
The World through the English Language Poetry PDF Drukuj Email

    

 14 grudnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w piątej już edycji Powiatowego Konkursu Recytacji  Poezji Angielskiej.  Tym razem tematem przewodnim było Boże Narodzenie czyli Christmas. Do rywalizacji przystąpiło ponad 30 uczniów z liceum i gimnazjum z całego powiatu nyskiego. Zadanie było nie łatwe, bo trzeba było przygotować własną prezentację składającą się z obrazów i muzyki, na jej tle zadeklamować wybrany przez siebie utwór po angielsku, a następnie podzielić się własnymi wrażeniami wywołanymi przez prezentowany przez siebie tekst (również po angielsku).  

Więcej…
 
WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY o BEZPIECZEŃSTWIE i HIGIENIE PRACY w ROLNICTWIE PDF Drukuj Email

 

Dnia 09.11.2012r. odbył się etap powiatowy tego konkursu. Nasze gimnazjum reprezentowali :

  • Szymon Nanowski z kl. II a

  • Anna Staniszewska z kl. IIIc

zajmując odpowiednio II i IV miejsce w powiecie nyskim.

Szymon Nanowski zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego (1i 2 miejsce), który odbędzie się 30.11.2012r w Zespole Szkół Zawodowych w Opolu.

Życzmy mu powodzenia!

 opiekun inż. Franciszek Kudryński

 
„ Jak Cię słyszą, tak Cię piszą” PDF Drukuj Email
sobota, 11 grudnia 2010 17:57

 

Sukces naszych uczniów

      Jak co roku, Zespół Szkół w Ścinawie Małej, zorganizował IX edycję Regionalnego Konkursu Językowego „ Jak Cię słyszą, tak Cię piszą”.

W językowe szranki stanęło 5 drużyn reprezentujących gimnazja powiatu nyskiego. Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice klas drugich:

Martyna Sługocka, Klaudia Jendrysik oraz Paulina Pępek.

Zadania, które miały drużyny do wykonania, nie należały do łatwych, trzeba się było wykazać dużą wiedzą polonistyczną i sprawnością językową oraz piękną recytacją i interpretacją tekstu poetyckiego. Nasze uczennice, które przygotował do konkursu mgr Mariusz Madej, wykazały się wysokimi umiejętnościami i zdolnościami, dzięki czemu zajęły I miejsce.

Atmosfera w czasie rywalizacji była sympatyczna, organizatorzy konkursu postarali się o ciekawą i nowoczesną formę rywalizacji, zadbali o to, aby pamiętać, że język ojczysty jest naszym dobrem i należy o niego dbać.

 
Poprawiony: sobota, 11 grudnia 2010 18:07
 
Konkurs Piosenki Niemieckiej PDF Drukuj Email

 

Konkurs Piosenki Niemieckiej: Deutscher Liederwettbewerb – SUPERSTAR 2010

Poprawiony: niedziela, 05 grudnia 2010 16:25
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.